كارداني ناپيوسته ارتباطات و فناوري اطلاعات (ICT)

كارداني ناپيوسته ارتباطات و فناوري اطلاعات (ICT)

مشخصات کلی

مقدمه:

ارتباطات و فناوری اطلاعات در ردیف معدود فناوری هایی است که نقش اساسی آن در امور زیربنایی، فرهنگی، آموزشی، صنعتی، اقتصادی و سیاسی بر کسی پوشیده نیست. این فناوری نیازمند کاردان های ورزیده ای است که بتوانند بصورت کاربردی در فناوری ارتباطات و اطلاعات، نصب و نگهداری، طراحی و بهره برداری سیستم های ارتباطی نقش عمده ای ایفا کنند.

تعریف و هدف:

هدف از برگزاری دوره، تربیت کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات و تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه های مختلف فناوری ارتباطات و اطلاعات است که با شبکه های مختلف مخابراتی از قبیل شبکه های مخابرات سیار، مخابرات نوری و شبکه ارتباطات داده ها آشنا شده و بتواند کلیه عملیات مربوط به نصب و راه اندازی، نگهداری و بهره برداری از آنها را انجام داده و طرح های مختلف را اجرا نماید.

ضرورت و اهمیت:

با توجه به توسعه و پیشرفت روزافزون فناوری ارتباطات و اطلاعات و نقش عمده آن در رشد و اعتلای سایر فناوری ها، تربیت نیروی انسانی متخصص در این زمینه الزامی است. لذا به منظور افزایش کارایی، مهارت و بهره وری منابع انسانی این صنعت و نیز جبران کمبود نیروی انسانی ماهر در این بخش و به خصوص رفع نیاز توسعه بخش خصوصی، ایجاد دوره مذکور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نقش و توانایی:

مشاغل قابل احراز:

طول دوره و شکل نظام

مطابق با نظام آموزشهای علمی –کاربردی، طول دوره کاردانی 2 سال است که دروس عملی و نظری آن به صورت واحدی ارائه می گردد  که هر واحد نظری معادل 16 ساعت درسی، هر واحد آزمایشگاهی معادل 32 ساعت درسی، هر واحد کارگاهی معادل 48 ساعت درسی، هر واحد کارآموزی معادل 120 ساعت درسی و هر واحد پروژه معادل 48 ساعت درسی در طول نیمسال تحصیلی می باشد.

سرفصل ترم بندی دروس
كارداني ناپيوسته ارتباطات و فناوري اطلاعات(ICT) ترم بندی

 


 آخرین بروز رسانی : پنجشنبه ، 25 تیر 1394