کاردانی ناپیوسته فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)

کاردانی ناپیوسته فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)

مشخصات کلی

مقدمه:

پیشرفت چشمگیر علم فناوری اطلاعات و تبادل اطلاعات علمی، تحقیقاتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و تسریع در حرکت به سوی جذب منافع، روابط الکتریکی میان استفاده کنندگان و کارپردازان را شتاب می بخشد. از همین رو برای شتاب بیشتر در این گردونه، رسیدن به بلوغ فکری در بخش ارتباطات الکترونیک، مدیریت بر چرخه بازرگانی و اقتصادی و همچنین مدیریت بر راهنمایی مفید استفاده کنندگان از ضروریات قلمداد می گردد.

تعریف و هدف:

کاردانی ناپیوسته فنآوری اطلاعات و ارتباطات IT  دوره ای است که به منظور انجام کار در زمینه های برنامه نویسی تحت وب و تجزیه و تحلیل اطلاعات دارای بینش و توانایی لازم در حد بالایی بوده و بتواند طرح های مهندسی را به کار بگیرد. هدف از اين دوره، تربیت کاردانی زبده و ماهر در حوزه تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات است.

ضرورت و اهمیت:

با توجه به رشد روزافزون و اهمیت بیش از حد فناوری اطلاعات و نقش آن در رشد اعتدال سایر فناوریها، لزوم تربیت نیروی انسانی متخصص در این زمینه بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. ضمن اینکه مدیریت بر اطلاعات، شیوه صحیح کاربری آن و نیروهای سازمان دهنده به آن تحت عنوان چشم انداز شیوه جدید تفکر سیستماتیک مدتی است که  به طور مشخص در ادبیات علوم و فنون رایانه ای تحت عنوان فنآوری اطلاعات توسعه زیادی پیدا کرده تا جایی که به عنوان اصلی ترین بازوی پیشرفت و سودآوری صنعت، اقتصاد و فرهنگ جلوه نموده است.

نقش و توانایی ها:

مشاغل قابل احراز:

طول دوره و شکل نظام

مطابق با نظام آموزشهای علمی –کاربردی، طول دوره کاردانی ناپیوسته 2 سال است که دروس عملی و نظری آن به صورت واحدی ارائه می گردد. به طوری که هر واحد نظری معادل 16 ساعت درسی و هر واحد آزمایشگاهی معادل 32 ساعت درسی و هر واحد کارگاهی 48 ساعت و هر واحد کارآموزی معادل 120 ساعت در طول نیمسال تحصیلی می باشد.

 

سرفصل ترمبندی دروس

کاردانی ناپیوسته فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)

ترم بندی

 


 آخرین بروز رسانی : یکشنبه ، 5 اردیبهشت 1400