دوره آموزشی

 

موسسه آموزش عالی علامه خویی

 

دوره آموزشی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار (DBA)

گرایش مدیریت استراتژیک

 

درباره مدیریت حرفه ای کسب و کار (DBA)

DBA   مخفف Doctorate of Business Administration است ولی با دکترای رشته های علوم انسانی کاملاً متفاوت است. هدف این دوره توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می باشد.

مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست پیدا کرده، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران را ارتقا می دهند.

 مخاطبان اصلی این دوره برای اینکه به علم روز مدیریت به صورت کاربردی مسلط بشوند می توانند در دوره DBA که به صورت یک ساله برگزار می گردد شرکت نمایند.

 

تفاوت DBA  با PhD

هدف دوره دکترای تخصصی رشته های علوم انسانی و اجتماعی (Phd)، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش های آزمایشگاهی و یا کتابخانه ای می باشد در حالیکه در دوره DBA، دانشپذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد.

هرچند این دو شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند ولی تفاوت‌هایی نیز بین این‌ها وجود دارد که آن‌ها را از یکدیگر مجزا می‌کند. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: دوره DBA کاربردی است درحالی‌که PhD نظریه محور است. هدف دوره DBA پرورش مدیر است و هدف دوره‌های PhD پرورش استاد. برای به پایان رساندن دوره DBA مدت زمان کمتری لازم است و در نهایت اینکه در دوره DBA کار مدیریتی همزمان با تحصیل تشویق می‌شود وی در PhD انتظار این است که دانشجو به صورت تمام وقت به مطالعه و تحقیق بپردازد.

دانش آموخته گان دوره DBA، می توانند رهبری سازمان های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

 

 

 

 اهداف آموزشي:

پس از طی دوره DBAتخصصی مدیریت استراتژیک ، مخاطب قادر خواهد بود تا :

 

شیوه اجرای دوره :

دوره DBA مدیریت استراتژیک شامل 400 ساعت آموزشی (320 ساعت آموزش به شیوه Coaching  و  به اضافه 80 ساعت کار تیمی و تمرین عملی، کارگاه های پروپوزال نویس و تدوین تحقیق پایان دوره ) است .

شرایط ورود به دوره :

جهت ورود به دوره ،  انجام مصاحبه و بررسی سوابق کاری و تحصیلی جهت تعیین صلاحیت ورود به دوره و تعیین عدم نیاز به گذراندن دروس پیش نیاز انجام خواهد شد .

 


 آخرین بروز رسانی : پنجشنبه ، 2 اسفند 1397